وکیل اوراق بهادار در مشهد

ارسال اظهارنامه

ارسال اظهارنامه

اگر شما از فردی مطالبه ای داشته باشید و بخواهید از طرق قانونی از آن فرد درخواست بکنید یکی از راه‌های قانونی که بدون نیاز به ورود به دعوا باشد ارسال اظهارنامه به طرف مقابل می باشد. یعنی بدون اینکه به وسیله دادخواست و دادگاه این مطالبه را داشته باشد قبل از ورود به دادگاه و دعوا می تواند با اظهارنامه فرد مقابل را مطلع کند و از او بخواهد که درخواست او را انجام دهد.
یکی از نکات مثبت اظهارنامه این است که اظهارنامه می‌تواند یک مدرک و به عنوان یک استدلال خوب برای خواهان کاربرد داشته باشد زیرا که خواهان بعداً در محکمه می تواند با توجه به اظهارنامه به این مطلب اشاره کند که قبلاً درخواست خود را به وسیله اظهارنامه به طرف مقابل ارسال کرده است و طرف مقابل از این موضوع آگاهی داشته است. اما برای ارسال اظهارنامه نکات و شرایط قابل اهمیتی لازم است که باعث می‌شود که شما به فکر یک وکیل خوب در این زمینه باشید چرا که اگر اظهارنامه را به درستی و در زمان صحیح ارسال نکنید نتیجه عکس خواهد داشت به عنوان مثال در یک زمان نباید به طرف مقابل اظهارنامه ارسال کرد زیرا ارسال اظهارنامه به طرف مقابل باعث می‌شود که فرد از خواسته شما آگاه شود و اقدامات لازم را انجام داد تا شما از خواسته مورد نظر دور شوید یا به عنوان مثال اموالی که مورد خواسته و مربوط به دعوای شما می‌شود و شما می‌توانید با توجه به آن اموال به خواسته خود برسید باعث شود که آن اموال را انتقال دهد. یا مورد دیگر اگر ندانید که چطور و از چه کلماتی و مواردی در اظهارنامه صحبت کنید شاید همان کلمات نتیجه عکسی برای شما داشته باشد و طوری شود که شما خودتان در اظهارنامه اقراری کرده باشید به ضرر خویش از این رو برای ارسال اظهارنامه نیاز است که با یک وکیل خوب مشهد مشورت لازم را داشته
باشید.
قانون با وجود اظهارنامه این اختیار قانونی را به افراد داده است که بدون ورود به دعوا و محکمه مطالبه و خواسته خود را از فرد مقابل داشته باشد و نکته مثبت و خوب اظهارنامه همانطور که گفته شد این است که باعث می‌شود فرد یک سند معتبر داشته باشد و بعداً در دعوا علیه خوانده به او استناد کند.
نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که در اظهارنامه تنها و فقط موارد خواسته باید گفته شود و باید از موارد بیهوده توهین و تهمت به امثال این‌ها پرهیز شود و از این موارد اصلاً استفاده نشود.
پس با توجه به مطالب گفته شده باید توجه کنید که اظهارنامه تبدیل به اقرارنامه بر علیه خودتان نشود چون ممکن است در اظهارنامه مطالبی گفته شود که حتی در بحث دادخواهی و دادخواست در مرحله دادگاه هم بر علیه خود شما نسبت به مواردی که گفته شده است استفاده شود.


اظهارنامه چگونه ارسال می‌شود؟

اظهارنامه را هم می‌توان به صورت دستی و هم می‌توان به صورت الکترونیک ارسال کرد.
با توجه به سامانه ثنا که بسیاری از افراد سامانه را دارند و در آن ثبت نام کرده‌اند اظهارنامه به صورت الکترونیک توسط این سامانه به فرد ارسال می‌شود و فرد با ورود به این سامانه می‌تواند از اظهارنامه که برایش ارسال شده است مطلع شود.
و راه دیگر این است که با استفاده از یک وکیل دادگستری یا نماینده قانونی اظهارنامه را به صورت حضوری و فیزیکی به دست فرد مقابل رساند.خود را از طریق اظهارنامه ارسال کرده است.

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد
برای انجام مشاوره و اخذ وکیل تماس حاصل نمایید

نکته: با توجه به توضیحاتی که در خصوص اظهارنامه داده شد باید به این نکته توجه کنید که ارسال اظهارنامه یک امر اجباری نیست و کاملاً دلبخواهیست و نکته بعد هم این است که طرف مقابل هم می‌تواند در پاسخ به شما اظهارنامه ارسال کند و پاسخ خود را از طریق اظهارنامه به شما بدهد و در مقابل برای طرف مقابل هم یک نوع استناد حاصل می‌شود که در دادگاه ثابت کند که آن هم پاسخ خود را از طریق اظهارنامه ارسال کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4004 602 0915