وکیل طلاق توافقی در مشهد

وکیل طلاق توافقی در مشهد

وکیل طلاق توافقی در مشهد

یکی از توصیه های موکد اسلام تشکیل خانواده و ازدواج است که انسان را از بسیاری از خطرات مصون می دارد اما متاسفانه در برخی موارد این ازدواج سرانجام خوبی در پی نخواهد داشت و به دلیل عدم تفاهم و یا عدم شناخت در مورد یکدیگر به طلاف منجر می شود.

وکیل طلاق توافقی در مشهد 09156024004

واژه طلاق را امروزه در جامعه زیاد می شنویم که متاسفانه آمار بالایی نیز دارد. در این مطلب به اختصار  در مورد یکی از انواع طلاق به نام طلاق توافقی توضیح خواهیم داد.

معمولا زوجین زمانی از طلاق توافقی استفاده می کنند. که هر دو نفر جدایی را پذیرفته باشند و ادامه زندگی برایشان غیر ممکن باشد. اما سئوال اینجاست که برای آغاز این فراِیند چه اقداماتی باید صورت بگیرد؟

وکیل طلاق توافقی در مشهد 09156024004

در پاسخ به این سئوال باید گفت بهتر است طرفین در این باره ابتدا برای خود وکیلی انتخاب نمایند که این امر به جهت سهولت و تسریع در امر طلاق توافقی می باشد.

زوجین ابتدا باید در سایت سامانه تصمیم جهت حضور در جلسات مشاوره ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام تاریخ جلسات مشاوره مشخص می گردد. که تعداد جلسات آن 3 جلسه می باشد. لازم به ذکر است حضور در جلسات مشاوره ضروری می باشد زیرا بدون این جلسات طلاقی صورت نمی گیرد.

وکیل طلاق توافقی در مشهد 09156024004

در جلسات مشاوره ، مشاورین خانواده با زوجین در مورد شکایت آنها صحبت می کنند.

تا بتوانند  راهکاری برای حل مشکل پیدا کنند زیرا در برخی موراد تصمیم زوجین ممکن است از روی احساسات باشد. اگر پس از جلسات زوجین همچنان اصرار  بر طلاق داشته باشند مشاوره این مطلب را در نامه ای جهت ارسال به دادگاه می نویسد.

پس از این امر زوجین باید در حضور وکیل مجرب در امور خانواده بر روی تمام امور مالی و غیر مالی خود توافق نمایند و آن را مکتوب نمایند.

وکیل طلاق توافقی در مشهد 09156024004

در مورد این توافقات باید دقت کافی صورت گیرد زیرا رای دادگاه بر اساس این توافقات صورت می گیرد . این توافقات شامل مهریه ، نفقه ، جهیزیه ، فرزند مشترک و …. می باشد.

دادخواست طلاق توافقی توسط زوجین یا وکیل آنان تکمیل و در دفتر خدمات ثبت می گردد. پس از آن روز دادگاه مشخص می شود.

وکیل طلاق توافقی در مشهد 09156024004

در  جلسه ی دادگاه قاضی با توجه به نامه ی مرکز مشاوره و توافقاتی که طرفین انجام داده اند رای خود را اعلام و گواهی عدم امکان سازش را صادر می کند. لازم به ذکر است این گواهی سه ماه اعتبار دارد و قبل از انقضای 3 ماه زوجین باید به دفتر طلاق مراجعه و صیغه طلاق را جاری سازند. در غیر این صورت گواهی دیگر اعتبار ندارد و زوجین می بایست مراحل را مجددا طی نمایند.

برای اطلاعات بیشتر راجع به موضوع و یا پیگیری پرونده با این شماره تماس بگیرید.

09156024004

1 دیدگاه دربارهٔ «وکیل طلاق توافقی در مشهد»

  1. بازتاب: وکیل نفقه در مشهد - 09156024004 - وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4004 602 0915