وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

وکیل خوب در مشهد

وکیل خوب در مشهد

احکام لازم الاجرا

 • حکم لازم الاجرا چیست؟ وچه زمانی می‌توان گفت حکم قابلیت اجرا را دارد؟ >>>
 • حکم لازم الاجرا حکمی است که محکوم علیه را مجبور می کند تا به آن عمل کند و در صورتی که اقدام به این کار نکند ، محکوم له یعنی کسی که حکم به نفع او صادر شده است ، می تواند اجرای آن حکم را تقاضا “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد” کند . مثلا در صورتی که حکم دادگاه مبنی بر پرداخت مبلغی به محکوم له باشد ، محکوم علیه یعنی کسی که حکم به ضرر او صادر شده است “وکیل حقوقی در مشهد” ، در صورت لازم الاجرا شدن حکم ، موظف می شود تا این مبلغ را بپردازد و در صورتی که از این امر خودداری کند” وکیل کیفری در مشهد” ، محکوم له می تواند با مراجعه به اجرای احکام دادگستری ، درخواست صدور اجراییه کند “وکیل اجرای احکام در مشهد” . چون که حکم به خودی خود اجرا نمی شود و ممکن است که محکوم علیه از اجرای حکم بپرهیزد “وکیل خوب در مشهد” .
  به همین دلیل ، یکی از مسائل مهم در خصوص احکام لازم الاجرا استفاده از ابزار صدور اجرائیه برای این دسته از احکام “بهترین وکیل در مشهد “می باشد .
 • حکم غیر لازم الاجرا نیز نقطه مقابل حکم لازم الاجرا است “وکیل پایه یک دادگستری در مشهد” . یعنی احکامی که نمی توان اجرای مفاد آن را از درخواست نمود “وکیل مشهد” .
 • چه احکامی لازم الاجرا میباشند >>>
  بر اساس قانون ، احکام لازم الاجرا ممکن است در موارد ذیل صادر وکیل پایه یک دادگستری مشهد “بشوند :

١- احکامی که از طرف مراجع دادگستری در دعاوی صادر “وکیل دادگستری مشهد “می شوند، احکامی که از طرف مراجع دادگستری صادر شده و لازم الاجرا هستند ، بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری شامل موارد زیر” وکیل کیفری در مشهد “هستند :

 • حکم قطعی دادگاه بدوی” وکیل دادگاه در مشهد” .
 • حکم دادگاه بدوی که در مهلت مقرر در قانون نسبت به آن اعتراض یا درخواست تجدیدنظر نشده باشد “وکیل دادگاه تجدید نظر در مشهد” و یا اعتراض یا درخواست تجدیدنظر نسبت به آن رد شده باشد .
 • حکم دادگاه بدوی که مورد تأیید مرجع تجدیدنظر قرار گرفته” وکیل دادگاه انقلاب در مشهد” باشد .
 • حکمی که دادگاه تجدیدنظر پس از نقض رأی بدوی صادر “وکیل پایه یک مشهد” می نماید .
 • نکته مورد اهمیت این است که اصولا احکام قطعی لازم الاجرا هستند، ولیکن در برخی موارد قانونگذار حکم غیر قطعی را هم لازم الاجرا اعلام کرده است” وکیل پایه یک دادگستری در مشهد” . مثل :حکم به رفع تصرف عدوانی .

٢- احکامی که در خارج از دادگستری تحت عنوان داوری “وکیل داوری در مشهد” صادر می شوند.

٣- احکامی که از طرف مقامات مراجع غیر دادگستری صادر می شوند ولی اجرای آنها بر عهده دادگاه های دادگستری “وکیل دادگستری در مشهد “است، مثل :احکام صادره توسط هیأت های حل اختلاف کارگر و کارفرما “وکیل اداره کار مشهد” .

 • جهت انجام مراحل اجرای احکام چه در اجرای احکام کیفری و چه در اجرای احکام حقوقی میتوانید با موسسه حقوقی و داوری حق تماس و از وکلای پایه یک دادگستری در مشهد و وکیل حقوقی و کیفری در مشهد بهره‌ مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4004 602 0915